Jasełka 2018

„Leć kolędo w świat”- to motto przewodnie tegorocznego widowiska jasełkowego przygotowanego przez grupę sześciolatków. Premiera „Jasełek” odbyła się w niedzielne popołudnie 16 grudnia w Szkole Podstawowej w Mąkoszycach. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełnię ciepła, radości i bliskości. Całość widowiska, scenografię i stroje przygotowała wychowawczyni grupy sześciolatków- Pani Ewa Góral.