Grupa I

Witamy w grupie Biedroneczek!!

Jesteśmy najmłodszą grupą w naszym przedszkolu, bo mamy tylko 2,5 – 3-latka. W naszej grupie jest 11 dziewczynek i 19 chłopców.Wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy bardzo ciekawy świat.

Panie, które sprawuję opiekę w grupie Biedroneczek to:  wychowawca:p.Małgorzata Maciejowska,nauczyciel:p.Lilianna Zakrzewska oraz pomoc nauczyciela: p.Dorota Bereżańska, a także woźna: p.Katarzyna Mazur.
W tym roku szkolnym nasza praca jest oparta na programie „Od zabawy do nauki” wyd. NOWA ERA.

Będziemy odkrywać, doświadczać, działać, tworzyć. Pozwoli nam to wszechstronnie się rozwijać.
Dużą część dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu, jak tylko pogoda będzie nam sprzyjać. Chcemy także zachęcać nasze kochane maluszki do zdrowego odżywiania poprzez wspólne przygotowywanie surówek, sałatek, soków.
Zadbamy także o prawidłową wymowę Biedroneczek prowadząc zabawy logopedyczne. Chcemy także powoli przygotowywać dzieci do czytania i pisania wprowadzając wybrane zabawy wg  Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Aby każde dziecko czuło się akceptowane, zrozumiane, by ułatwić poznawanie otaczającego świata. Będziemy również dużo śpiewać, tańczyć wykorzystując do tego zabawy muzyczno-ruchowe  oparte na muzyce poważnej.
Mamy nadzieję, że ten pierwszy wspólny rok pozwoli poznać nam się bliżej. Będzie obfitował w niezapomniane wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam satysfakcję i radość z poznawania pięknego świata.