Grupa II „Biedronki”

Rok przedszkolny 2017/2018

GRUPA II – 4- latki.

Grupa liczy 15 dzieci.

Witamy w grupie „Biedroneczek”.

W naszej grupie jest 7 dziewczynek i 8 chłopców.Wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy bardzo ciekawy świat.

Wychowawcą w grupie jest mgr Małgorzata Szulc.

W tym roku szkolnym nasza praca jest oparta na programie „Od zabawy do nauki” wyd. NOWA ERA.

Wspólnie będziemy odkrywać, doświadczać, działać, tworzyć. Pozwoli nam to wszechstronnie się rozwijać.
Część dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu, jak tylko pogoda będzie nam sprzyjać. Chcemy także zachęcać nasze kochane przedszkolaki do zdrowego odżywiania poprzez wspólne przygotowywanie surówek, sałatek, soków.
Zadbamy także o prawidłową wymowę Biedroneczek prowadząc zabawy logopedyczne. Chcemy także powoli przygotowywać dzieci do czytania i pisania wprowadzając wybrane zabawy wg  Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Aby każde dziecko czuło się akceptowane, zrozumiane, by ułatwić poznawanie otaczającego świata. Będziemy również dużo śpiewać, tańczyć wykorzystując do tego zabawy muzyczno-ruchowe  oparte na muzyce poważnej.
Mamy nadzieję, że praca przyniesie nam satysfakcję i radość z poznawania pięknego świata.