Pasowanie na Przedszkolaka

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w całym kalendarzu. 25 października każdy przedszkolak składał uroczystą przysięgę. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej w najmłodszej grupie przedszkolnej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Przebrane za MINIONKI recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i prezentowały tańce.

Druga z kolei wystąpiła Grupa 4- 5 latków, która zaprezentowała się w przedstawieniu „Pani Jesień i jesienne skrzaty”. Dzieci wcielając się w swoje role zaprezentowały piosenki i układy taneczne o tematyce jesiennej, wykorzystując naturalne liście i inne materiały potrzebne do przedstawienia.

Na końcu zaprezentowała się najstarsza grupa przedszkolna- 6 latki. Była to dla nich szczególna okazja, ponieważ było to ich ostatnie pasowanie w przedszkolu. Za rok będą już uczniami. „CHROŃMY PRZYRODĘ” to tytuł pouczającego przedstawienia o tematyce ekologicznej, w którym wystąpiły starszaki, przebrane za leśne zwierzęta. Głównym tematem przedstawienia było zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania środowiska oraz wspólne poszukiwanie sposobów jego ochrony. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.