Święto pieczonego ziemniaka

19 października 2020r. w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy święto pieczonego ziemniaka. Podczas zajęć w grupach dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących tej rośliny, a mianowicie: skąd się wzięła w naszym kraju, do czego je wykorzystujemy, ile mamy gatunków, jakie kolory, ile ważył największy ziemniak itp. Wszyscy wysłuchali bajki pt. „Bajka o ziemniaku” i rozwiązywali zagadki dotyczące tematyki dnia. Ciekawostką dla wielu z nich było poznanie dań i produktów, do których wykorzystuje się ziemniaki. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat potraw wykonywanych z ziemniaków, ochoczo je wymieniając. 

Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min: rzucanie do celu ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków. Dzieci wspólnie z Paniami wykonały króla i królową ziemniaczaną. Zabawy w ciągu dnia urozmaiciły „ziemniaczane kolorowanki” i wcześniej przygotowane stemple z ziemniaków. Na koniec dnia wszystkie dzieci zajadały pyszne pieczone ziemniaki, które przygotowały dla nas nasze Panie kucharki.