„Do naszych drzwi zapukała Pani Jesień"

Dni są coraz krótsze, wieczory i ranki chłodniejsze, pachnie suchymi liśćmi, ale przecież jesień może być piękna! Niezwykłe kolory jesieni otaczają nas wszędzie. Jesienne spacery przedszkolaków po parku lub lesie są nie tylko frajdą, ale mogą też być niezwykle owocne. To jesienią przedszkolaki przyniosły z wypraw najwięcej skarbów – wielobarwne liście,  lśniące brązowe kasztany, żołędzie, szyszki, owoce głogu i czerwonej jarzębiny… 
W domu z rodzicami i  w przedszkolu z nauczycielkami  przedszkolaki z grupy II i III wyczarowały z nich cuda. Zabawy naturalnymi okazami takimi jak kasztany, żołędzie oprócz małej motoryki (i dużej przy ich zbieraniu!) świetnie wspomagają także prawidłową integrację sensoryczną. Dzieci mogą je przekładać z ręki do ręki, łączyć z innymi masami (plasteliną, ciastoliną, wyławiać z wody, z piasku itd.), mogą również po nich chodzić. Kasztanowy dywan albo ścieżka sensoryczna (zrobiona w domu lub plenerze) będzie świetnym połączeniem zabawy i stymulacji zmysłów. Korzystajmy z uroków  jesieni i cieszmy oczy przepięknymi barwami.

Powrót