Robimy szaszłyki

We wtorek 26 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy I na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy dostał talerzyk, patyczek i tak przystąpił do pracy. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji -wyszły przepyszne. Dzieci przekonały się również, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu człowieka.