„Dzień dyni”

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w piątek 29 października, wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo można było poczuć się jak na dyniowej grządce. W tym dniu dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Nasza Pani przekroiła dynię na pół, dzieki czemu mogliśmy zaobserwować miąższ i pestki dyni. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń itp. Dzieci z zapałem zabrały się również do pracy plastycznej, powstały piękne prace. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Powrót