Powitanie Jesieni Dzień Jabłka

Pierwszy Dzień Jesieni przypada na dzień 23 września. Jesień jest bardzo dobrym czasem na obserwowanie zmian w przyrodzie- opadające kolorowe liście i owoce drzew- jabłka. 

Do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień z pełnym koszem jabłek. „Dzień Jabłka” to święto, które już od najmłodszych lat zachęca dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. W tym dniu dzieci miały okazję uczestniczyć z zabawach laboratoryjnych. Sprawdzały jak zbudowane jest jabłko od środka. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku. Przedszkolaki ze smakiem degustowały jabłuszka. Nasza wystawa prac plastycznych zamieniła się w kolorowe sady jabłkowe. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu promujący zdrowy styl życia.

powrót do galerii