Zajęcia dodatkowe w przedszkolu

zajecia dadtkowe

Poza zajęciami obowiązkowymi prowadzonymi w grupach dzieci uczestniczą w zajęciach dodatkowych, które polegają na łączeniu nauki z zabawą i są przede wszystkim szansą na rozwijanie zainteresowań, wyobraźni, pamięci czy poczucia rytmu dziecka ale również poszukiwaniem talentów, które w nim drzemią. Pozwalają na wzmacnianie wiary malca we własne możliwości, pomagają rozwijać elastyczność i kreatywność, tak bardzo dziś potrzebne oraz likwidować wszelkiego rodzaju zaburzenia w rozwoju fizycznym lub mowie dziecka.

Gimnastyka korekcyjna – ma na celu harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę sprawności ruchowej dzieci. Zajęcia pomagają zapobiegać powstawaniu najczęściej spotykanych wad postawy, takich jak: okrągłe plecy, koślawe kolana, płaskostopie i boczne skrzywienie kręgosłupa. W czasie ćwiczeń wykorzystywane są różne przyrządy i przybory, np. piłki, laski, woreczki, szarfy.

Język angielski – to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, i reagują na polecenia nauczyciela i dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem.

Religia – na zajęciach dzieci uczą się podstaw religii katolickiej.

Zajęcia logopedyczne – mają na celu usprawnienie narządów artykulacyjnych i poprawianie mowy dziecka.

Taniec – podczas zajęć dzieci uczą się różnych układów tanecznych. Taniec kształtuje poczucie rytmu, uwrażliwia na muzykę.

Zajęcia plastyczne – podczas nich dzieci poznają różne techniki plastyczne, poznają różne rodzaje sztuki, rozwijają wyobraźnię i kreatywność.