Grupa II

Rok przedszkolny 2017/2018

GRUPA II – 4- latki.

Grupa liczy 15 dzieci.

Witamy w grupie „Biedroneczek”.

W naszej grupie jest 7 dziewczynek i 8 chłopców.Wspólnie bawimy się, uczymy i poznajemy bardzo ciekawy świat.

Wychowawcą w grupie jest mgr Małgorzata Szulc.

W tym roku szkolnym nasza praca jest oparta na programie „Od zabawy do nauki” wyd. NOWA ERA.

Wspólnie będziemy odkrywać, doświadczać, działać, tworzyć. Pozwoli nam to wszechstronnie się rozwijać.
Część dnia będziemy spędzać na świeżym powietrzu, jak tylko pogoda będzie nam sprzyjać. Chcemy także zachęcać nasze kochane przedszkolaki do zdrowego odżywiania poprzez wspólne przygotowywanie surówek, sałatek, soków.
Zadbamy także o prawidłową wymowę Biedroneczek prowadząc zabawy logopedyczne. Chcemy także powoli przygotowywać dzieci do czytania i pisania wprowadzając wybrane zabawy wg  Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Aby każde dziecko czuło się akceptowane, zrozumiane, by ułatwić poznawanie otaczającego świata. Będziemy również dużo śpiewać, tańczyć wykorzystując do tego zabawy muzyczno-ruchowe  oparte na muzyce poważnej.
Mamy nadzieję, że praca przyniesie nam satysfakcję i radość z poznawania pięknego świata.

pa16 2017

IMG_0998 IMG_1007 IMG_1010 IMG_1013 IMG_1021 IMG_1047 IMG_1069 IMG_1076 IMG_1084

W sobotę 27 maja 2017 r. z okazji 70 rocznicy powstania OSP w Mąkoszycach odbył się festyn połączony z Dniem Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą po której strażacy i zaproszeni goście udali się na boisko szkolne w Mąkoszycach, na którym odbyła się dalsza część uroczystości.

Przedszkolaki z Mąkoszyc zaprezentowały przedstawienie przygotowane przez grupę 6 – latków pt. „O Maćku, który marzy żeby służyć w ochotniczej straży…”, które było nawiązaniem do uroczystości. Uwieńczeniem przedstawienia był „Taniec ognia”. Młodsza grupa przedszkolaków uczciła święto rodziców w przedstawieniu pt. „ Sześć kuchareczek” oraz montażem słowno-muzycznym o tematyce rodzinnej.

Emocji było wiele. Największą atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek, na który trzeba było się wspiąć, a potem już spokojnie zjechać, dmuchany domek do zabawy, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

wr25 2017