Grupa IV

pa16 2017

Rok przedszkolny 2017/2018

GRUPA IV – 5-6- latki.

Grupa liczy: 15 dzieci.

Wychowawca: mgr Małgorzata Rozmus-Komborska

Grupa IV„SMERFY ” to dzieci 6-5 letnie. Pracują w niej panie: mgr Małgorzata Rozmus-Komborska (wychowawca) i mgr Lilianna Zakrzewska. Grupa liczy 15 osób, w tym 14 dzieci 6-letnich i 1 dziecko 5-letnie. Liczba dziewczynek – 7, chłopców – 8.
Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte i aktywnie uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle oraz spędzać czas w kącikach tematycznych tj. kuchnia, fryzjer, biblioteka.
Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, religii oraz kółku teatralny i plastycznym. Z radością bawią się na placu zabaw i korzystają z atrakcyjnych i kolorowych sprzętów. Cały czas uczą się zasad właściwego zachowania się, norm społecznych. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w naszej grupie jest wspaniała.

pa16 2017

IMG_0998 IMG_1007 IMG_1010 IMG_1013 IMG_1021 IMG_1047 IMG_1069 IMG_1076 IMG_1084

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 27 maja 2017 r. z okazji 70 rocznicy powstania OSP w Mąkoszycach odbył się festyn połączony z Dniem Rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą po której strażacy i zaproszeni goście udali się na boisko szkolne w Mąkoszycach, na którym odbyła się dalsza część uroczystości.

Przedszkolaki z Mąkoszyc zaprezentowały przedstawienie przygotowane przez grupę 6 – latków pt. „O Maćku, który marzy żeby służyć w ochotniczej straży…”, które było nawiązaniem do uroczystości. Uwieńczeniem przedstawienia był „Taniec ognia”. Młodsza grupa przedszkolaków uczciła święto rodziców w przedstawieniu pt. „ Sześć kuchareczek” oraz montażem słowno-muzycznym o tematyce rodzinnej.

Emocji było wiele. Największą atrakcją dla dzieci był dmuchany zamek, na który trzeba było się wspiąć, a potem już spokojnie zjechać, dmuchany domek do zabawy, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

cz12 2015

09 czerwca 2015 roku odbył się w naszym przedszkolu Konkurs Czytania przygotowany przez p. Ewę Góral. W konkursie wzięło udział 10 dzieci z grupy III i IV ( 5 – 6 latki). Uczestnictwo w konkursie było dowolne, w każdej chwili można było zrezygnować z dalszego udziału. Czas trwania konkursu: 40 minut. Wszystkie zadania, a było ich 6 były punktowane. Ilość punktów za prawidłowe wykonanie zadania była podawana przed rozpoczęciem pracy poszczególnych zadań.

Komisja konkursowa:

  1. Pani dyrektor –  Krystyna Ślusarek
  2. Wychowawca grupy IV – mgr Ewa  Góral
  3. Nauczyciel klas młodszych – mgr Grażyna Sowa
  4. Rodzic – Joanna Okrutnik

Wyniki uzyskane z przeprowadzonego konkursu:

  • I miejsce  Maja Okrutnik i Adam Rosiński
  • II miejsce – Kacper Feruś, Franek Kalinowski, Blanka Kłembicka, Matylda Orłowska, Julia Krupa
  • III miejsce –  Michał Górnicki

Ponadto wyróżnione zostały dzieci: Adrian Fediów i Natalia Mazur.

Za piękne czytanie uczestnicy otrzymali dyplomy, książeczki i słodycze. Serdecznie gratulujemy!